Výrobci příslušenství ukazují design fotoaparátu pro iPhone 12!

I když bude nejbližší konference již příští týden, iPhone 12 na ní neuvidíme . Na nové smartphony si budeme muset počkat až do října. Design už známe , ale některé detaily stále nejsou jisté. Hovoříme o zadním fotoaparátu. Přesné rozložení čoček se nyní ukázalo na připravovaném příslušenství.

Podobně jako na iPhone 11

Původně jsme očekávali, že Apple využije "symetrické" rozložení do čtverce. Odkazovaly na to i prvotní úniky CAD modelů iPhonu 12 . Později se ukázalo, že firma zvolila jinou variantu. Čočky budou umístěny podobně jako loni s tím, že LIDAR nalezneme ve spodní části výřezu .

Ani tyto fámy nejsou na 100% potvrzeno, ale nyní s nimi souhlasí i výrobci příslušenství . Ti se na nová zařízení připravují předčasně.

 

Apple s nimi sdílí makety a speciální formy celé měsíce před uvedením na trh . Vše se samozřejmě zavazuje přísné mlčenlivosti, podmíněné vysokými pokutami a sankcemi.

 

Na internetu se ale přesto ukázaly ochranné sklíčka určené pro zadní fotoaparát . Evidentně tedy někdo nedodržel smlouvu. Pasovat by měli na iPhone 12 (5,4 "a 6,1") a iPhone 12 Pro (6,1 "a 6,7").

Při dostupnějších modelech vidíme výřezy pro dvě čočky, mikrofon a LED diodu. Dražší provedení ukazují 3 čočky, LED diodu, mikrofon a další otvor pro LIDAR skener .

iPad Pro má větší LIDAR

 

No a přestože to všechno vypadá přesvědčivě, stále zde vzniká prostor pro zamyšlení . Jediným zařízením od Apple, které dnes nabízí LIDAR je iPad Pro. Tento tablet se začal prodávat ještě začátkem roku 2020 a technologii skrývá v pravé části fotoaparátu .

Jak můžete vidět sami, tmavý / černý kroužek je jen o málo menší než čočka objektivu. Jednodznačne je to výrazný rozdíl ve srovnání s LED diodou . Ochranné sklíčka ale naznačují stejné rozměry LIDAR jako má TrueTone blesk. Trochu zvláštní, nemyslíte?

Z našeho postřehu tedy vyplývají dvě teorie. Buď Apple použije sofistikovanější a menší provedení, případně jej umístí v konstrukci zařízení jiným způsobem než u iPadu nebo se přece jen můžeme dočkat rozložení do čtverce . Vzhledem k četnost úniků je první teorie mnohem pravděpodobnější. Počítáme s ní na 75% .