Toto jsou tři nejdůležitější novinky v iOS 14 beta 6!

Společnost Apple včera nečekaně vypustila novou aktualizaci iOS 14 beta 6 pro vývojáře a veřejných testerů. Update dostal tři primární vylepšení, kterým se budeme věnovat v následujících řádcích. Pojďme na to!

Vylepšený design aplikace Hodiny

O tom, že Apple přepracovalo aplikaci Hodiny v iOS 14 jste si mohli přečíst i v tomto článku . Komunita zkritizovala některé novinky a tak jejich vývojáři postupně přizpůsobují aby byly lepší a intuitivnější. Krok zpět by přece jen nebyl správný.

Tentokrát jsme se dočkali znovu propracovaného rozhraní pro výběr času . Kolečko budíku se vrátilo už při předchozí aktualizaci iOS 14 beta 5 . Nyní je však ohraničeno tenkým oranžovým páskem aby bylo jasné, že s ním můžete pracovat. Možná, že se vám to zdá jako zbytečná drobnost, ale podle nás je velmi užitečná . Pokud někdo není úplně "iOS friendly", takovou pomoc ocení!

 

Aktivace prostorového zvuku pro AirPods Pro

Pokud jste dávali pozor na prezentaci WWDC 2020, určitě jste zaznamenali i novinku, která dokáže přinést prostorový zvuk do vašich AirPods Pro při sledování podporovaných filmů či televizních pořadů . Bohužel toto vylepšení dosud nebylo dostupné a přestože přibylo v nastaveních iOS 14 beta 6, stále si ho nemůžete vyzkoušet v praxi (i když vlastníte výše uvedené sluchátka).

 

Důvodem je aktualizovaný firmware, který je třeba nainstalovat do AirPods Pro . Jak asi tušíte, Apple ho ještě nevydalo a dnes není jisté, zda tak do konce testovacího období (beta verze) vůbec udělá. Na novinku se zatím můžete jen dívat.

Ve chvíli, kdy bude technologie dostupná tak zvládne vytvořit takový prostorový zvuk, že budete mít pocit, jakoby vycházel přímo z iPhonu . V tomto případě nebude sledován pohyb hlavy ...

 

Nová obrazovka v aplikaci Mapy

Na závěr tu máme ještě jednu drobnost, kterou naleznete v aplikaci Mapy. Jakmile ji poprvé otevřete, systém vás informuje o novinkách, mezi které patří například cyklistické trasy, zajímavá místa či rychlostní kamery . Bohužel většinu z vylepšení zatím nebudete moci používat u nás na Slovensku a tak pravděpodobně zvolíte alternativní navigační aplikaci z našeho nedávného článku .

 

Zbývající vylepšení iOS 14 beta 6 se už týkají pouze stability a rychlosti systému. Tvůrci se také zaměřili na nižší energetickou náročnost. Do komentáře nám napište, jak vám poslední update funguje a zda se opravily chyby , kterými trpěl váš smartphone před jeho instalací.