Máme otevřeno i během lockdownu
Novinky, Informace

Snížení ceny Apple Watch Series 3

Rozhodnutí společnosti Apple snížit cenu Apple Watch Series 3 oceňuje mnoho analytiků. Cena byla snížena na pouhých 199 USD, což by podle nich mohlo mít významný dopad na prodej a přijetí Apple Watch.

 

Apple Watch Series 3 tak zůstane v sestavě Apple Watch s cenou pouhých 199 $ - výrazně finančně dostupnější než chytré hodinky Apple Watch Series 5 za 399 $ nebo 499 $. V loňském roce byl prodej modelu Series 3 zahájen na 279 $ a díky snížené ceně výchozí Apple Watch je nyní společnost schopna upokojit zákazníky, kteří se zaměřují i na cenu. Cenová struktura spadá do souladu s iPhone a Apple stále prodává svůj iPhone 8 za sníženou cenu.

Jak to vidí analytici

Analytik Canalys Ben Stanton uvedl, že společnost Apple založila své ceny volně na ceně výroby zařízení, ale v konečném měřítku jde spíše o cenu, kterou je zákazník ochoten zaplatit. Dostupnost přístroje je u Apple Watch důležitá, protože právě nyní přichází ke značnému nárůstu kupní síly u těch klientů, kteří Apple Watch nikdy před tím nevlastnili. Podle něj bylo úspěšné apelovat na různé demografické údaje pomocí různých zařízení a cenových odhadů. 

Apple Watch Series 3

Zatímco Apple Watch Series 3 je nyní starý dva roky, je prakticky stejný jako Apple Watch Series 5. Zaujmou vás zejména svým neustále se zobrazovaným displejem. Tato funkce však pro každodenní uživatele není až tak důležitá. Společnost Apple přestala vyrábět svůj model Series 4, aby pomohla rozlišit mezi dostupným modelem Series 3 a Series 5, který nabízí hlavně lepší výdrž baterie a nástroje Apple Maps.

Budoucnost Apple Watch

Podle ředitele výzkumu ve společnosti IDC pro tržní data, Ramona Llamase, je Apple Watch 3 s nižší cenou vstupní branou k tomu, aby se lidé zavázali k dalšímu nákupu těchto produktů a zůstali jim věrní. Ve srovnání s ním platíte o 50 % méně než za nový model a pořizovací cena je lépe stravitelná. V loňském roce prodal Apple 23,3 milionu kusů a letos má jít o 25,9 milionu se zavedením série 5 a zlevněním Apple Watch Series 3. Budoucností Apple Watch může být i využití pro wellness s funkcemi, jako je řízené dýchání, nebo do běžného života, s funkcemi, jako je sledování hladiny hluku nebo měsíční periody pro ženy. Apple Watch prostě mají budoucnost.