Máme otevřeno i během lockdownu

První recenze na iPhone XR: displej je OK, potěší výkon a baterie

Začíná druhé kolo iPhone Launch pro tento rok. iPhone XR se v nejbližších dnech a týdnech dostane do prodeje a své verdikty už zveřejnili zahraniční média.

XR-ko na první pohled sice nenadchne, ale rozhodně nezklame. Alespoň na tom se shoduje většina recenzentů. Telefon obsahuje téměř všechny novinky a hardware ze svých dražších bratrů, kteří vyšli minulý měsíc.

Nejvýraznější změnou je absence skvělého OLED panelu a druhé "telefoto" čočky fotoaparátu. LCD displej znamená, že Apple ho musel "zamaskovat" do přední strany telefonu pomocí speciální technologie, kterou nazývá Liquid Retina. Ve výsledku však dostáváme horší displej a větší rámečky kolem něj.

Recenze se však shodují, že kvalitou je srovnatelný s předchozími LCD iPhony, co se týče barev i rozlišení. Pokud tedy přecházíte ze starších zařízení, velké změny si nevšimnete. Dostanete však nejnovější procesor A12, rychlé Face ID a skvělý fotoaparát - čili všechny zajímavé novinky z řady XS.

Kdy se vyplatí připlatit za dražší modely? Těžko říct. Zřejmě budete spokojenější, pokud chcete výrazně lepší displej, větší (nebo naopak menší) velikost zařízení, případně pokročilejší portrétový režim. Vyjde vás to však o minimálně 300 eur navíc.