Máme otevřeno i během lockdownu

První dojmy: iPhone XS a iPhone XS Max

Dva ze tří nových iPhonů - S-kové modely ve dvou různých velikostech, jsou již v prodeji. Jaké jsou první chvíle s nimi?

Kdyby nebylo nového zlatého provedení a větší úhlopříčky u modelu Max, sotva by bylo o čem mluvit. Novinek není příliš a všechny, které stojí za zmínku, se týkají vnitřního hardwaru.

Na ně se však podíváme v plné recenzi menšího iPhonu XS, kterou pro vás připravujeme. Mnoha ale bude mezitím zajímat, jaké jsou naše první dojmy po rozbalení a používání dvojice telefonů. Především, jaký je XS Max v porovnání s menším bratrem a jeho předchůdci.

Příslušenství neoslní

Balení nových iPhonů nikoho nepřekvapí. Lightning kabel, nabíječka a EarPods sluchátka s Lightning konektorem. Zamrzí, že Apple již nepřibaluje redukci na 3,5 mm audio jack a stejně zamrzí i absence rychlonabíječky, i když ji telefony už od minulé generace podporují. V balení se stále nachází jen malý 5W síťový adaptér.


Mnoha zaujme nové zlaté provedení, které se mnohem více podobá na skutečnou zlatou, narozdíl od předešlých, spíše šampaňských finiš. Jediným vizuálním rozdílem oproti iPhonu X jsou pásy pro antény na rámečku telefonu, které se nyní nacházejí i na horní a spodní hraně. Narušují tak symetrické rozmístění otvorů pro reproduktor vedle Lightning konektoru.

 

Drobný detail obzvláště pro majitele předešlého modelu - obaly z Xka na nový model nepasují naprosto ideální. Apple totiž nepatrně posunul vyčuhující objektiv kamery.


maximum iPhonu

iPhone XS Max je obrovský, ale stejně obrovští byli i jeho pluskový předchůdci. Max však zaplňuje celý prostor displejem s až 6,5 "úhlopříčkou a zbavuje se tak hluchých míst, díky kterým vypadal iPhone Plus jako velká lopata.

 

Zařízení tak vypadá na první pohled menší a vy máte k dispozici výrazně více prostoru. Je zajímavé, že opticky ani pocitově není o tolik větší než iPhone XS, i když reálný rozdíl je markantní. V ruce se drží celkem příjemně ai přes vyšší váze je dobře vybalancovaný.maximum iPhonu

iPhone XS Max je obrovský, ale stejně obrovští byli i jeho pluskový předchůdci. Max však zaplňuje celý prostor displejem s až 6,5 "úhlopříčkou a zbavuje se tak hluchých míst, díky kterým vypadal iPhone Plus jako velká lopata.

Zařízení tak vypadá na první pohled menší a vy máte k dispozici výrazně více prostoru. Je zajímavé, že opticky ani pocitově není o tolik větší než iPhone XS, i když reálný rozdíl je markantní. V ruce se drží celkem příjemně ai přes vyšší váze je dobře vybalancovaný.Telefon je co se týče fyzických rozměrů téměř identický jako Plus (s výjimkou přidané tloušťky) a jeho ovládání si většinou vyžaduje dvě ruce. I z kapes některých kalhot bude stále pretŕča.

OLED panely obou zařízení jsou stejné jako u iPhone X, ale stále jde asi o nejkrásnější displeje, jaké na (nejen) Apple zařízeních najdete. Na Maxe však jde čistě kvůli velikosti úhlopříčky o zcela nový zážitek.

Jde o skutečně kino, které strčíte do kapsy a pokud na telefonu sledujete hodně videí, hrajete hodně her nebo prostě potřebujete dodatečný pracovní prostor, větší úhlopříčku oceníte. Podobně jako u Plus, vybrané aplikace podporují režim na šířku s dvěma panely, jako na iPadu. Zda je však takové zobrazení skutečně užitečné, je sporné.

Většině lidí však bude bohatě stačit 5,8 "XS. Obzvlášť pokud přecházíte ze starších a menších iPhonů. Dá se bez větších problémů ovládat v jedné ruce a kromě vyšší baterie jeho koupí neuděláte letos žádný kompromis. Oba telefony jsou totiž po stránce hardwaru poprvé zcela totožné.