Podívejte se jak by vypadaly ikony z MacOS Big Sur v iOS 14!

Pokud sledujete dění kolem společnosti Apple opravdu podrobně, určitě víte, že v případě nové generace operačního systému MacOS Big Sur byl zvolen propracovaný design všech ikonek. Do iOS 14 se tato změna zatím nedostala. Přesto se nyní můžete podívat na to, jak by vypadala.

Ikony z MacOS Big Sur v iOS 14!

Uživatelské rozhraní se neustále mění. Někdy jsou designové odlišnosti výrazné, jindy je ani nezpozorujete. V tomto případě jsme někde na půl cesty . Nové ikony v MacOS Big Sur sice využívají hravou grafiku se světlými barvami, ale působí trojrozměrně či jakýmsi nafouknutým dojmem .

Ne každému se toto vylepšení líbí a hodně lidem připomíná skeumorfizmus používaný naposledy při iPhoneOS 1 - iOS 6 . Ve skutečnosti se však jedná o zcela jiný styl. Grafika se pokouší kombinovat neumorfizmus a expresivitu .

 

Některé z obrázků v tomto designu se dokonce nacházejí i v iOS 14, ale najdete je pouze jako součást aplikací. Ikony na domovské ploše vypadají téměř ve všech případech stejně jako při iOS 13 . O dnešní záběry se postaral Majin Bu.

Nejedná se o žádnou grafiku ve Photoshopu nebo jiném programu . Ve skutečnosti se díváte na tweak "Mobile Sur" snowboardů ze Cydia. Něco podobného si tedy víte nainstalovat i vy do svého iPhonu v případě, že používáte Jailbreak .

 

Do komentáře nám napište, jak na vás tento design působí. Náš skromný názor je takový, že Apple v MacOS Big Sur pouze ukázalo, jakým směrem bude pokračovat u ostatních operačních systémech . Podobné "vylepšení" mohou přijít už příští rok v iOS 15 / iPadOS 15. Nechme se překvapit ... Brali byste?