Máme otevřeno i během lockdownu
Novinky, Informace

Neuvěřitelná síla iPhonů, bude jich miliarda v oběhu

Firma Apple, výrobce iPhonů zaznamenává v poslední době jeden úspěch za druhým. Mezi další výrazný počin této firmy můžeme počítat i počet iPhonů, který je po celém světě v oběhu.

Podle statistik, které vyšly v letošním roce, se používá už přes 700 miliónů iPhonů. Z toho je přes 200 miliónů koupených z druhé ruky, tedy již používaných. Nárůst špičkových zařízení od Applu byl v minulých letech i více než dvacetiprocentní, pokud mluvíme o meziročním růstu.

Tato strmá křivka by se v dalších letech měla přece jenom trošku zpomalit. Meziroční nárůst používaných iPhonů v tomto roce je zhruba 13%, v roce 2018 se pak počítá s devítiprocentním nárůstem.

Výstavní kousek americké firmy Apple, který meziročně produkuje jasně největší zisky ze všech zařízení této firmy, se těší také obrovské věrnosti zákazníků. Ti také své iPhony často obměňují za nový typ a ze statistik vyplývá, že jde jednoznačně o značku, které se lidé nejvíce drží, pokud k ní už jednou přičichnou.

Přesto je tu možná jeden milník, který se bude těžko překonávat, uživatelů Androidu bylo už v roce 2014 přes jednu miliardu. Dostižení operačního systému Android může být jednou z výzev pro budoucnost. A jak se říká, výzvy jsou od toho, aby se překonávaly….