Máme otevřeno i během lockdownu
Návody

Milujete zkratky? Podívejme se, odkud je stahovat a jak je nastavit na iPhone a iPad

Zkratky jsou od verze 12 součástí operačního systému iOS. Součástí iOS 13 jsou i automatizace, s nimiž si v aplikaci Zkratky nastavíte určitou podmínkovou akci, tedy když nastane něco, udělej toto. 

 

 

Tyhle podmínky možná znáte z nastavování filtrů v emailu nebo v tabulkovém editoru excel. Není to nic složitého a je třeba si jen s nimi trošku pohrát. Výsledek totiž stojí za to. Zkratky umí vylepšit každodenní život a proměnit rutinu v příjemnou hru. Aplikace má svou vlastní galerii zkratek, ale nenajdete v ní všechny zkratky, které jsou na internetu. Kde je stáhnout a jak je dostat do systému? 

Kde stahovat

Kromě Galerie aplikace Zkratky získáte neověřené zkratky od ostatních uživatelů na internetu. Možná najdete více stránek a budou se vám zdát i lepší. My doporučujeme, abyste zkusili stránku ShortcutsGallery.com, kde je široká škála zkratek, které vám dovedou změnit každodenní život k nepoznání. Pomohou vám s výběrem večere, s nákupem nebo stahovat videa z YouTube. Doba je zrychlená a zkratky k ní prostě patří. Díky nim můžete více stíhat a mít čas znovu chytit dech. 

Jak stahovat

Zkratky prohlížejte v nativním prohlížeči Safari, aby došlo ke správné integraci s aplikací Zkratky. Rozklikněte ji a zvolte tlačítko Get Shortcut. Zobrazí se její náhled v aplikaci. Klikněte na možnost Povolit nedůvěryhodnou zkratku. Zkratka se pak objeví v aplikaci a můžete ji běžně začít používat. Pokud patříte mezi ty, co aplikaci Zkratky ještě nepoužívají, doporučujeme ji alespoň vyzkoušet. Nevíte totiž, o co přicházíte. Pokud chcete svůj iPhone využívat naplno, měli byste využívat právě Zkratky.

Jak to urychlit

Nedočkavci, kteří už pilně testují iOS 13 by měli zbystřit. Pokud si v této verzi operačního systému stáhnete zkratku z internetu, zobrazí se notifikace o tom, že zkratku nelze z bezpečnostních důvodů přidat. Musíte se přesunout do nativní aplikace Nastavení. Dole rozklikněte záložku Zkratky a u možnosti Povolit nedůvěryhodné zkratky přepněte přepínač do aktivní polohy, pak teprve klikněte na Povolit a zadejte heslo.