Máme otevřeno i během lockdownu

Loňský iPhone X překonal iPhone Xs a Xs Max ve výdrži baterie

Tom 's Guide zveřejnil výsledky testů, v nichž porovnával výdrž baterie nových iPhonů Xs a Xs Max proti různým druhům smartphonů. A výsledky určitě překvapí.

Obě vlajkové modely Applu nedokázali nejen že přesáhnout, ale ani jen dosáhnout úrovně iPhonu X představeného loni. Použitý byl stejný zátěžový test, který zahrnoval kontinuální surfování na webu pomocí 4G připojení. Displeje přitom byly nastaveny na úroveň 150 nýtů podsvícení a s vypnutým auto-podsvícením a TrueTone.
iPhone XS Max v tomto testu vydržel 10 hodin a 38 minut. iPhone Xs to zvládl pouze 9 hodin a 41 minut. Tyto výsledky se neblíží iPhonu X, který v témže testu dosáhl výdrž 10 hodin a 49 minut (testován byl loni).

Co se týče konkurence, iPhone XS a XS Max odrovnal HTC U12 + (9 hodin a 13 minut) a LG G7 ThinQ (8 hodin a 35 minut). Naneštěstí byly oba nové iPhony odrovnané v kategorií vlajkových lodí Androidu. Například Google Pixel 2 vydržel 12 hodin a 9 minut a Samsung Galaxy Note 9 dokázal zase vydržet 11 hodin a 26 minut. Celkovým vítězem, který se může pyšnit nejlepší výdrží baterie je Huawei P20 Pro. Tento smartphone zvládl 14 hodin a 13 minut.

 

Apple uvedl, že iPhone XS může vydržet až 12 hodin používání internetu (stejné číslo dostal i loňský iPhone X). iPhone XS Max by měl vydržet až 13 hodin na jedno plné nabití. No výkon baterie umí velmi zkres množství faktorů jako je například verze OS, optimalizace hardwaru, využívání dat atd. Právě z tohoto důvodu nabízí Apple jen velmi přibližné čísla.

iFixit před pár dny rozebral obě vlajkové lodi Apple a u modelu Xs potvrdil nový L-kový design baterie. V iPhone Xs Max se nachází členěná baterie (má dvě části). Na internetu se objevily i dokumenty, které prozrazují, že kapacita baterie v iPhone Xs je 2,658 mAh při 3,81V a při iPhone Xs Max je to 3,174 mAh při 3,80V.

Pro srovnání, loňský iPhone X disponoval kapacitou baterie 2,716 mAh při 3,81V. Apple ale stále tvrdí, že nový iPhone Xs vydrží o 30 minut déle než loňský model a iPhone Xs Max má vydržet dokonce o hodinu i půl déle než iPhone X.