Máme otevřeno i během lockdownu
Návody

Jak udržet Váš Mac neustále v bezpečí

Počítač Mac je ve srovnání s Windows považován za mnohem chráněnější. I když se však Apple neustále snaží o mimořádnou ochranu, je třeba jej udržet v bezpečí. 

 

Hackerské útoky jsou čím dál častější a Mac proti nim není zcela chráněn. Po každém útoku riskujete ztrátu přístupu ke svým cenným datům. Proto je nutné se zaměřit na zvýšení bezpečnosti. Jak ochránit počítač Mac před online hrozbami?

Aktualizace

Vždy si nainstalujte nové aktualizace operačního systému Mac a udělejte to ihned po jejich spuštění. Nové aktualizace mají totiž vždy lepší bezpečnostní funkce a řeší všechny staré chyby. Viry a další hrozby se vyvíjejí. Inženýři společnosti Apple proto neustále zahrnují ochranu před novými riziky do operačního systému. Přejděte na aktualizaci systému nebo si zkontrolujte na internetu, zda používáte nejnovější verzi pro zvýšení bezpečnosti.

Skytá identita

Pro většinu virů je internet vstupní branou do vašeho systému. Hackeři jsou opravdu mazaní. Propojí virus s užitečným softwarem, který důmyslně skrývá jeho identitu. Chraňte svou identitu pro zvýšení soukromí. Doporučujeme využít VPN pro skrytí vaší skutečné identity a umístění. Virtuální privátní síť se nejprve připojí k vlastnímu serveru, kde všechna vaše data změní a šifruje před připojením k jinému webu. Vaše informace budou pro hackery nečitelné. Tipy na bezplatné a prémiové sítě VPN pro Mac si můžete prohlédnout na CloudWedge.com.

Antivirus

Antiviry jsou proti online hrozbám vysoce účinné. Pro počítače Mac doporučujeme nainstalovat prémiový antivirus od prověřené značky. Na bezplatné verze moc nesázejte. Prémiový antivirový program totiž poskytuje zabezpečení Mac v reálném čase a pracuje na plné obrátky. Disponuje definicemi všech typů virů a jejich chování. Antivir odhalí a ihned zablokuje malware, spyware a ransomware ještě dříve, než vám způsobí ztrátu cenných dat. Navíc vás informují o hrozbě až po provedení ochrany vašeho počítače Mac. To je oproti bezplatným verzím obrovská výhoda.