Máme otevřeno i během lockdownu

iPhone XS Max se prodává velmi dobře, i s masivními přirážkami za úložiště

Nové iPhony se od pátku prodávají v první vlně zemí a podle analytiků v prodejnosti vede větší Max model. I přes vysoké ceně.

Ming-Chi Kuo se s MacRumors podělil o předpokládané čísla z launchového víkendu a iPhone XS Max má podle nich výrazný náskok. Menší XS co se týče zájmu předběhl dokonce troj až čtyřnásobně, pod co se mohou podepsat jako malé rozdíly oproti loňskému modelu, tak i představení "plusové" verze, na kterou mnoho lidí čekalo.

Přesto čísla překvapí. Nejpopulárnější kapacita je podle nich střední 256 GB varianta. Zatímco 512 GB verze je silně nedostatkovým zbožím, protože Samsung je jediným dodavatelem a nestíhá jejich vyrábět.

Lepší než se očekávalo se prodává i čtvrtá generace Apple Watch, díky čemuž by měly být jejich skladové zásoby až do listopadu poměrně omezené. A esem v rukávu je v neposlední řadě i iPhone XR, který přijde příští měsíc a prodávat by se měl vzhledem k cenu ještě lépe než dvojice highendovým iPhonů.
K analýzám se přidává i Mark Gurman z Bloombergu, který se pod lupou podíval na marže za jednotlivé paměťové kapacity. Podle Waynea Lama z IHS Markit stojí Apple výroba jednoho GB na paměťovém čipu zhruba 28 centů, Zatímco zákazníkům účtuje doposud 78 centů.

 

Applácke marže za vyšší kapacity byly vždy prostřelené, ale oproti loňského modelům se ještě navýšili. Za 512 GB model si společnost oproti základního modelu PTA 350 dolarů navíc, v čistém zisku tak Může jít až o 241 dolarů více. Rozdíl mezi nejvyšší a střední (256 GB) verzí narostly z loňského 107 dolarů na 134 dolarů.