iPhone s Touch ID v displeji může být realita. Apple získalo potřebný patent.

Apple hledá způsoby, jakými by vylepšilo technologie. Jedním z nich je i Touch ID v displeji . Doposud byl senzor otisků prstů zakomponován pouze v tlačítku Home Button. V budoucnu se to může změnit.

iPhone a Touch ID v displeji

Společnost Apple získala další patent, který souvisí s odemykáním zařízení prostřednictvím otisku prstu přes displej . V praxi to znamená, že kdekoliv se dotknete zobrazovací jednotky, iPhone vás autorizuje a vpustí do systému .

Oproti současnému Touch ID je to velká výhoda. Člověk se nemusí limitovat pouze na jedno konkrétní místo. Netvrdíme, že snímač v Home Buttonu neměl své kouzlo . Na druhé straně si ale myslíme, že to jde udělat i lépe.

 

Stačí se podívat na konkurenci s podobnými funkcemi. Smartphony s Androidem jejich již mají několik let a zákazníci jsou spokojeni. Apple by tedy mohlo "doběhnout".

Nač nám bude Touch ID, když už máme Face ID?

 

Toto je otázka, která napadla asi každého z vás. Apple v současnosti používá systém pro detekci obličeje. Biometrické senzory ve výřezu dokáží identifikovat majitele zařízení mimořádně spolehlivě . Proč by se tedy v Cupertinu zabývali i otiskem prstu? Odpověď je jednoduchá.

Touch ID v současnosti nemá smysl. Říkáme to ve stadiu, kdy se nachází v Home Buttonu . Pokud by se přemístilo do displeje, celé by to bylo o jiném. Představte si, že po otevření nějaké aplikace (která vyžaduje biometrické ověření nebo jméno a heslo) už nebudete muset vůbec nic řešit.

Jasné, tímto způsobem funguje i Face ID. Vždy to však chvíli trvá. Touch ID by se vědělo naskenovat okamžitě po kliknutí na ikonu appky. Uživatel by tak celý proces ani nepostřehl.

Mnohé jiné situace

Stejně si vzpomínáme na problémy, které způsobily roušky . Samozřejmě, že pandemie se ve světě nevyskytuje každý den av současnosti jde o "výjimečný" stav. Senzor otisků by se ale hodil .

 

Zamysleme na také nad jinými situacemi. Co tak lyžování nebo zimní turistika, kdy má člověk zahalenou prakticky celý obličej? Opět zde Face ID selhává i když je to ta "sofistikovanější" technologie.

V rámci běžného dne se také vyskytují okolnosti, kdy se na telefon jednoduše podívat. Je sice pravda, že při řízení má být odložení, ale mnoho lidí tato pravidla nedodržuje . Odemykání tvarů může být nebezpečné. Řidič výrazně odvrací pozornost od dění v okolí.

 

Na závěr ještě doplníme, že ne ve všech případech musíme hovořit nutně o iPhone nebo iPadu. Co takové Apple Watch? Inteligentní hodinky mají malý displej a odemykání kódem není příliš pohodlné . Postačil by pouze jeden dotyk a byli byste dovnitř.

 

 

 

Samozřejmě toto všechno jsou pouze teorie. Využitelnost je ale obrovská. Pokud se Apple rozhodne zakomponovat tuto vymoženost do svých zařízení , určitě to bude stát za to! Nechme se tedy překvapit, zda patent uvidíme v praxi nebo již navždy zůstane odložen v šuplíku. Nebylo by to poprvé . Jak se na to díváte vy? Napište nám do komentáře!