Obě pobočky jsou otevřené ✅

iPhone 11 je nejprodávanějším smartphonem současnosti!

Apple navazuje na tradici. Ve své nabídce má opět nejprodávanější smartphone na světě. iPhone 11 je stejným úspěchem jako iPhone XR . Čísla jsou meziročně lepší a rozdíl není vůbec zanedbatelný. Přečtěte si více.

iPhone 11 trhá rekordy

Je už skoro pravidlem, že Apple obsazuje přední příčky v prodejích smartphonů. Od začátku roku ho v TOP 10 zastupuje iPhone 11 (1. místo), iPhone SE 2. generace (5. místo), iPhone XR (6. místo), iPhone 11 Pro Max (7. místo) a iPhone 11 Pro (10 . místo). O tato data se postarali analytici ze společnosti Omnia.

I přes komplikovanější situaci na trhu (v důsledku pandemie) jsou výsledky lepší ve srovnání se stejným obdobím (prvních 6 měsíců) minulého roku .

 

Na prvním místě se tehdy nacházel iPhone XR , na pátém iPhone 8 a na devátém iPhone XS Max . Kromě početnějšího zastoupení se zlepšily i čísla.

 

Zní to až neuvěřitelně, ale zákazníci nakoupili 37,7 milionu kusů iPhonu 11 (při iPhone XR to bylo 26,9 milionu kusů). Celkově Apple odeslalo 68,8 milionu zařízení (v kategorii TOP 10).

Pokud bychom spočítali veškerou konkurenci, dostali bychom se na 46,7 milionu kusů. Na druhém místě se v roce 2020 nachází Samsung Galaxy A51 s prodejem "jen" 11,4 milionu jednotek . To je věru obrovský rozdíl.

Jablečná společnost si v počtech (v rámci TOP 10) výrazně polepšila i ve srovnání s rokem 2019. Tehdy prodala 46,8 milionu kusů iPhonů zatímco veškerá konkurence až 75 milionů kusů zařízení .

 

Ačkoli nás nyní čekají těžší ekonomické časy , příchod iPhonu 12 a zlevnění iPhonu 11 či iPhonu SE 2. generace je dobrým předpokladem , aby se v roce 2021 podařilo překonat další rekordy. Plánujete nákup nového zařízení? Jaký model to bude?