Máme otevřeno i během lockdownu
Novinky, Informace

Čekání na nový iPhone snižuje Applu tržby?

Překvapivé statistické údaje zveřejnila firma Apple. Predikce, že by právě období před nástupem nového iPhonu 8 mohlo být méně ziskové, se nakonec ukázaly jako liché. Pesimistické předpoklady se nenaplnily zejména kvůli zvýšenému prodeji počítačů Mac a také nárůstu prodeje digitálních služeb.

Ve Spojených státech se rozšířila fáma, že jednoznačnou vlajkovou lodí společnosti je iPhone a další výrobky od Applu značně ztrácejí na popularitě a tak zatímco oblíbený mobilní přístroj, který představí svůj nový kabát nejspíše v září, stoupá na žebříčku, všechny ostatní přístroje od Applu ztrácí popularitu.

Že nemusejí pracovníci Applu panikařit a bát se o svá místa, však nakonec nejlépe dokumentují nejnovější data, podle kterých měla firma Apple tržby ve druhém čtvrtletí roku 2017 těžko uvěřitelných 45,4 miliardy dolarů, což o 7% předčilo loňská čísla ve stejném období. Čistý zisk byl poté 8,7 miliardy amerických dolarů.

Jak je vidět, firmě Apple se prostě daří a nemusí jít jen o nejoblíbenější iPhony. Mimochodem představení nového modelu už opravdu klepe na dveře…

 

iPhone klesá