Apple zřejmě přestane vyrábět iPad Pro 11

Společnost Apple patří mezi největší výrobce tabletů na světě. Přestože tento segment dlouhodobě upadá do pozadí, iPadem se docela dobře daří. Teprve nedávno jsme se dočkali nových verzí. Je dost možné, že v budoucnu bude iPad Pro už jen velkým modelem.

Apple zřejmě přestane vyrábět iPad Pro 11 "

Spekulace se v poslední době zaměřují především na iPad Pro 12,9 ", který by se mohl dostat do prodeje už začátkem roku 2021. Získá extrémně výkonný procesor, nový mini-LED displej, zajímavější technologie a mnoho dalšího ... Co však jeho menší bratříček? Ten je evidentně v nabídce už dnes trochu "navíc".

Nejnovější únik naznačuje, že firma v budoucnu neplánuje představit další generaci iPadu Pro 11 ". Na místo toho se soustředí na jiný model, kterým ho chce plně nahradit. Netřeba hádat dlouho, o co půjde. Ano, mluvíme o iPadu Air 2020 .

 

Samotné zařízení dostane buď 10.8 "nebo 11" displej a tenké rámečky po stranách . Stejně by se mohlo přiblížit k současnému iPadu Pro i po designové stránce. Nechceme však předbíhat.

iPad Air 2020 bude velmi schopným zařízením. Do vínku získá výkonný procesor Apple A13, se kterým nebude zaostávat za žádným konkurentem. Největším benefitem však může být jeho cena, která se bude pohybovat na úrovni do 600 € .

 

Apple si tím získá srdce nových zákazníků, kteří mohou přijít znovu na chuť klasickým tabletem. iPad Pro 12.9 "zůstane v nabídce jen jako čistě profesionální záležitost pro nejnáročnější . Za nás je to dobrý krok. Jaký je váš názor?