Obě pobočky jsou otevřené ✅

Apple právě představilo Apple Watch Series 6.

Technologický gigant nezklamal a své inteligentní hodinky vylepšil o zcela nové technologie. Nechybí tu další barevné kombinace, sledování hladiny kyslíku v krvi, vylepšený displej a také propracované budíky.

nejdůležitější novinky

  • Monitorování okysličování krve
  • Procesor S6 , který je o 20% rychlejší než čip S5.
  • PRODUCT (RED) , Modré a Zlaté barevné provedení.
  • Integrovaný výškoměr
  • Apple U1 Wideband čip
  • Always-on displej, s 2,5krát vyšším jasem
  • Rychlejší nabíjení (cca jeden a půl hodiny na cyklus)
  • Lepší výdrž baterie

Apple Watch Series 6 se stejným designem, ale v krásnějších barvách.

Společnost Apple představila Apple Watch Series 6 na svém tradičním zářijovém eventu. Nová generace si zachovala stejný design jako Series 5, avšak s četnými hardwarovými vylepšeními .

Pozorné oko si určitě všimne, že inženýři a designéři přepracovali vnitřní část se senzory . Je to proto, že sem jeden nový přibyl. Více si o něm přečtete níže.

 

Mnohem zajímavější jsou ale barvy. Zařízení je dostupné v zlatém (nerezová ocel), modrém (hliník) a červeném (hliník) provedení. Apple Watch ještě nikdy předtím nevypadaly tak dobře.

 

Sledování hladiny kyslíku v krvi a výškoměr


Největší inovací je přítomnost oximetrů. Zařízení je schopné měřit hladinu kyslíku v krvi . Trvá to jen 15 sekund. Pokud se bude pohybovat mezi 95-100%, vše je v pořádku. Apple tvrdí, že tento parametr je klíčovým indikátorem celkového zdraví člověka .

Hodinky vám změří kyslík přes den ale iv noci. Data se uloží také do iPhonu. V případě, že by tato hodnota klesla pod 80%, může dojít k vážnému narušení činnosti srdce a mozku. Apple Watch Series 6 vás na to upozorní . Technologický gigant zdokonalil i EKG (po novém je přesnější).

Pro uživatele, kteří se pohybují nebo pracují ve výše položeném prostředí je připraven výškoměr . Apple Watch Series 6 kombinují tuto technologii s údaji z GPS a blízkých Wi-Fi sítí. Informace by měly být maximálně přesné (do jedné stopy).

 

Nový procesor S6, propracovaný displej a lepší výdrž baterie


"Pod kapotou" se nachází mnohem rychlejší čip Apple S6 . Jedná se o dvoujádrový procesor založený na platformě Apple A13 Bionic (představený v iPhone 11). Díky tomu dokáže poskytnout až o 20% vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem.

Aby toho nebylo málo, jablečná společnost potichu přidala i U1 Wideband čip. Hodinky ho mají pravděpodobně jen proto, aby mohli v budoucnu komunikovat se sledovacím přívěskem AirTag .

Stejně jako předchozí Apple Watch Series 5, i nový model nabízí stále zapnutý (Always-on) displej . Pokud se na hodinky podíváte, poskytne vám až 2,5x vyšší jas než dosud. To se hodí zejména během slunečných dnů.

Inženýři zapracovali i na lepší výdrži baterie . Přesné parametry zatím neznáme, ale nejvíce se i tak dozvíme až v domácí recenzi. Plné nabití zvládne tento produkt pouze za hodinu a půl . To je velký rozdíl oproti dosavadnímu modelu.

 

Cena a začátek prodeje


Apple Watch Series 6 začínají v USA na částce 399 $ (v EU na cca 470 €) za 40mm verzi s GPS. V nabídce jsou po jejich boku i Apple Watch SE a Apple Watch Series 3.

 

Předobjednávky byly spuštěny už dnes, první zařízení se začnou rozesílat v pátek, 18. září. Na Slovensku je očekáváme příští týden. Co si o nich myslíte vy? Napište nám do komentáře.