Máme otevřeno i během lockdownu
Novinky, Informace

Apple očekává 75 milionů prodaných iPhonů v roce 2019

S tímto odhadem přichází vysoce spolehlivý analytik Apple jménem Ming Chi Kuo. Prodej nového iPhonu odhaduje na 75 milionů kusů. 

 

Společnost s názvem Kuo's TF International Securities analyzovala časy prodeje u nových zařízení iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max a podle toho určila na základě údajů z předchozích let a celkového příjmu výši potenciálního prodeje nového modelu. Podle této společnosti spotřebitelé v USA kupují mnohem více modely iPhone 11 Pro než iPhone 11, protože jsou věrní high-end řadám. Využívají výhod programů výměny a nulových úroků na získání lepší ceny.

Prodeje iPhonů

Poptávka po nižším modelu je ve Spojených státech stále silná, ale přesto byla podle analytika poptávka po iPhone 11 v Číně o něco silnější než v USA. Mnoho zákazníků ještě stále dává přednost iPhone 6 a iPhone 7. Model iPhone 11 má však nadčasovou možnost upgradu a pokládá se za nejdostupnější. Společnost Kuo's TF International Securities zvýšila svou prognózu prodeje pro iPhone 11 a iPhone 11 Pro na 70 až 75 milionů prodaných kusů oproti předchozímu odhadu 65 až 70 milionů. Upozorňuje i na to, že se díky obchodní válce zřejmě objeví tarify na iPhone od prosince a pro Apple to může znamenat menší prodeje po celém světě. 

Zaměřeno na cenu

Podle návrhu Apple nezmění své spotřebitelské ceny v důsledku tarifů. Meziročně nezvýšil ani cenu Apple Watch a snížil cenu modelu Series 3, aby upokojil spotřebitele, kteří se zaměřují na cenu. Nejnovější iPhony společnosti Apple začínají u iPhone 11 s pouhými 699 $, což je o 50 $ méně než u iPhone XR z minulého roku. U iPhone 11 Pro, který je nástupce iPhone XS, je cena 999 $. Model iPhone 11 Pro Max začíná na 1 099 $, tedy na astejné ceně, jako u iPhone XS Max.

 

Souhlasíte s předpovědí společnosti Kuo's TF International Securities, nebo si myslíte, že je příliš optimistický?