Máme otevřeno i během lockdownu
Novinky, Informace

Apple má v plánu do roku 2020 levnější HomePod

Společnost Apple podle nových zpráv v roce 2020 uvede levnější HomePod. Bitva inteligentních reproduktorů mezi konkurenty, jako jsou Google a Amazon, neustále sílí. Společnost Apple se tak rozhodla zpřístupnit své vysoce kvalitní produkty. 

 

Společnost Apple chystá spuštění levnějšího HomePodu již v příštím roce a jeho model disponuje dvěma reproduktory uvnitř reproduktorového systému. Pro srovnání, současný, prémiový, inteligentní reproduktor obsahuje rovnou sedm výškových reproduktorů. Je však otázkou, zda je opravdu využijete. Navíc záleží i na kvalitě, nikoliv na kvantitě. 

Apple

Začátkem roku společnost Apple snížila cenu HomePodu z 349 USD na 299 USD ve Spojených státech a na dalších několika trzích po celém světě. Pravděpodobně se k tomuto kroku odhodlala kvůli slabší poptávce po svém produktu a jeho ceny ve srovnání s Amazon Echo a Google Home nebyly moc lákavé. Tato cena je však vzhledem ke kvalitě produktů Apple velmi lákavá.

HomePod

Například Nest Hub Max společnosti Google nabízí obrazovku s tabletem, kameru pro videohovory s rodinou a asistenta Google, který je velmi často srovnáván se Siri. Zařízení prodává za 229 USD. Nejlevnější je Google Home Mini prodává za 49 USD a lze jej dokonce koupit i za 24 USD. Amazon prodává Amazon Echo Dot za 49 USD a prémiový chytrý reproduktor Amazon Echo Plus za 149,99 USD. Zda jsou za tuto cenu produkty opravdu kvalitní, musí každý klient zvážit sám. Apple to prostě není.

 

Facebook vstoupil do hry se svým portálem Plus za cenu za 349,00 USD. Produkt nabízí chytré videohovory přes Messenger s vestavěným Amazon Alexa. Připojení přes portál je pak takové, jako byste byli ve stejné místnosti, i když jste ve skutečnosti daleko od sebe. Inteligentní kamera portálu se automaticky nastaví tak, aby byli všichni v dohledu. Se zabudovanou funkcí Alexa získáte přístup k dovednostem Alexa hands-free. Díky snížení ceny svého produktu se ale kvalitní produkt Apple jeví jako mnohem výhodnější volba. Navíc o jeho kvalitě není pochyb.

Apple a jeho HomePod

Společnost Apple uvolní Apple TV + koncem tohoto roku a v současné době pracuje na exkluzivním obsahu podcastu, který bude velmi dobře konkurovat Spotify. Pro fanoušky společnosti a produktů Apple je levnější HomePod velmi dobrou zprávou. Jeho vysoce specifickým produktům se v mnoha oblastech totiž nic nevyrovná.