Máme otevřeno i během lockdownu
Novinky

Televizní operační systém tvOS 13

Nový televizní operační systém má být spuštěn koncem září. Na jaké funkce se můžete u tvOS 13 těšit? Některé z nich jsou velmi zajímavé a jistě je oceníte. 

Nová domovská obrazovka

Zcela nepřehlédnutelnou změnou je nová domovská obrazovka. Podle společnosti Apple byla navržena doslova s ohledem na objev. Aplikace mohou přehrávat náhledy celého videa na domovské obrazovce, jako se dá obsah přehrát v Netflixu. To vám nabídne pohled na nové televizní pořady, filmy a hry bez nutnosti otevření aplikace. Navíc je opravdu na co koukat a tvOS 13 stojí za vyzkoušení. 

Nové ovládací centrum

V Apple TV je nové ovládací centrum, které usnadňuje nalezení nástrojů a ovládacích prvků, které aktuálně potřebujete. Nemusíte zdlouhavě studovat uživatelskou příručku a možnosti nastavení. Můžete vyhledávat čas, datum, přístup do vyhledávací lišty, ovládací prvek Přehrávání a ovládací prvky Airplay. Nechybí ani funkce spánku a možnost přepínání mezi uživatelskými účty, třeba pro rodiče a děti. 

Apple Arcade 

Nově tvOS 13 zahrnuje i Apple Arcade v televizi. Nová herní služba bude i na Apple TV, iPhonech, iPadech a Mac. I když si u tvOS a macOS Catalina musíte chvilku počkat, bude se na co těšit. Apple Arcade představí více než 100 nových prémiových her s měsíčním předplatným 4,99 $ pro celou rodinu. Hry navíc půjde hrát současně na více zařízeních. Poprvé také představí tvOS 13 podporu bezdrátového řadiče i s bezdrátovým ovladačem Xbox Wireless Bluetooth Controller a PlayStation DualShock 4. Přes Bluetooth lze k Apple TV připojit 2 řadiče současně.

Podpora více uživatelů

Nově tvOS 13 zavádí do Apple TV víceuživatelskou podporu. Každý člen domácnosti může mít svůj osobní profil, který bude udržovat jeho doporučení, sledovat historii a nákupy na jednom místě. Pro rodiče a děti jde o jedinečnou funkci. 

Nové spořiče obrazovky

Apple se spojil s BBC a týmem za Blue Planet a představil nové spořiče obrazovky zahrnující oceány, různá podvodní stvoření a úžasné scény pod hladinou moře. Výsledky vás opravdu ohromí svou dokonalostí a jedinečností.