Obě pobočky jsou otevřené ✅

Nové Apple Watch přicházejí bez nabíjecího adaptéru. Čeká to i iPhone 12!

Dlouhodobé spekulace se stávají realitou. Přestože jsme nabíjecí adaptér nečekali při iPhone 12 , prvním produktem, který se ho "oficiálně zbavil" jsou hodinky Apple Watch Series 6 a stejně Apple Watch SE (pravděpodobně i Apple Watch Series 3).

Nabíječku nemá ani vlajková loď Series 6

Apple chce být průkopníkem v oblasti ekologie. Jeho nová zařízení jsou vyráběny s maximálním ohledem na recyklaci. Stejně se ale zredukoval obsah balení. Pokud si koupíte Apple Watch, uvnitř už nenajdete standardní 5W adaptér . Dosud zde byl. Všechno se to týká i nejdražší verze Series 6.

Napájecí USB kabel s magnetickou koncovkou je samozřejmě stále přítomen. Pro doplnění šťávy však nutné zvolit počítač nebo jiný adaptér (například od iPhonu).

 

Netřeba si lhát, že technologický gigant na tomto kroku příjemně ušetří. Sníží se mu výrobní a distribuční náklady . Krabičky mohou být menší a lehčí.


 

Abychom však pouze nekřivdili, objektivně musíme podotknout, že ceny za Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE jsou v Evropě o něco nižššie , než jsme původně předpokládali. Firma přehodnotila přepočet mezi dolarem a eurem a rozdíly již nejsou tak "drastické" (než dosud).

Podobný osud potká i iPhone 12

O podobném kroku informujeme už několik měsíců v souvislosti s iPhonem 12 . Smartphone se nám ukáže až v říjnu z důvodu zpoždění. To, že se adaptéru zbavili Apple Watch je prvotní krok k tomu, aby se opět potvrdily všechny naše úniky . Stejně tu budou chybět EarPods .

Na závěr ještě dodáme, že iPad Air 4. generace si nabíječku v balení naštěstí zachová. Aby toho nebylo málo, půjde o aktualizovaný model s výkonem 20W (nahradí 18W). Jeho fotografie jste si mohli prohlédnout na naší stránce ještě začátkem července .

 

Do komentáře nám napište, co si o této změně myslíte vy. Dělá to Apple pro dobrou věc nebo jen s vidinou co největšího zisku?