Obě pobočky jsou otevřené ✅

Nejrychleji 5G dostane zřejmě pouze iPhone 12 Pro Max.

Jak jistě víte, každý iPhone 12 dostane podporu 5G sítě. Momentálně známe 2 druhy takového připojení. mmWave je rychlejší, ale operuje s menším pokrytím. sub-6GHz je pomalejší ale mnohem rozšířenější. Fast Company nám přibližuje použití v rámci jednotlivých modelů.

mmWave zatím jen pro vrchol nabídky

Analytici dnes zveřejnili podrobnou zprávu týkající se 5G připojení a iPhonu 12. Přítomné bude ve všech modelech . Pokud si vyberete 5,4 " nebo 6,1" verzi, k dispozici bude sub-6GHz . I když je to pomalejší druh 5G sítě, ve skutečnosti může být lepší. Důvodem je širší pokrytí ve venkovských oblastech či menších městech.

Očekávalo se, že technologií mmWave budou vybaveny všechny modely Pro. Nakonec to však vypadá jen na největší, 6,7 "iPhone 12 Pro Max . Má to své logické odůvodnění.

 

V první řadě jde o prostor pro antény. Takové 5G připojení potřebuje více místa a pouze vrchol nabídky ho dokáže ve svém mohutném těle poskytnout . Totéž platí i o baterii. mmWave je o něco náročnější, čehož výsledkem je nepříznivý vliv na celkovou výdrž . Vlajková loď má však velký akumulátor, který to bez problémů zvládne.

A aby toho nebylo málo, rychlejší síť si užijí pouze uživatelé v USA, v Jižní Koreji av Japonsku. Ve zbývajících zemích bude iPhone 12 Pro Max dodáván "jen" se sub-6GHz . Ve světě se vyskytuje mnohem častěji a Apple si sníží výrobní náklady.

 

Zapomínat netřeba ani na to, že se jedná jen o analytický odhad. To jak to bude opravdu nám ukáže až Apple. Své nové smartphony představí v první polovině října 2020 . Máme se na co těšit ...