Máme otevřeno i během lockdownu
Novinky, Informace

Milujete sluchátka v uších? Kolekce pro Apple Music v nejvyšší kvalitě.

Apple nově nabídne kolekci hudby speciálně zmasterovanou pro Apple Music, která bude navíc v nejvyšší kvalitě. Milovníci hudby a současně nakousnutého jablka určitě zajásají a budou chtít tuto novinku vyzkoušet. Co můžete očekávat?  

 

Platforma pro streamování hudby Apple Music se už brzy dočká oficiálního spuštění Apple Digital Master kolekce. Sbírka hudebních souborů, které předtím prošly speciálním procesem pro masterování hudby, vás jistě potěší a má co nabídnout. Daný proces Apple založil již před lety s ohledem na iTunes. Je třeba upozornit i na to, že Apple nyní navíc zkracuje zkušební dobu Apple Music ze 3 měsíců pouze na 1 měsíc.

Mastered for iTunes 

V roce 2012 spustil Apple speciální program s názvem Mastered for iTunes. Producenti a umělci v něm měli možnost využít nabídnuté nástroje nebo spíše software Applu a upravit si sami s jejich pomocí původní studiový master. A co bylo cílem? Z této úpravy měla vzniknout co nejméně ztrátová verze, která svou kvalitou stojí někde na pomezí zcela původní studiové nahrávky a takzvané CD verze.

iTunes knihovna

Za několik let fungování programu tak Apple zařadil do své iTunes knihovny nepředstavitelně obrovské množství různých hudebních alb. Navíc se jedná o samé hitovky. Tato ohromná sbírka, notně okořeněná různými žánry, se společně s novou hudební produkcí, která už je nějaký čas takto upravována, nyní proudí do Apple Music v rámci zcela nové iniciativy, která dostala název Apple Digital Remaster.

Kdo hledá, najde

V této sekci najdete všechny hudební soubory, které prošly zmiňovaným procesem. Nabídnou vám zajímavější poslech, než umožní běžné skladby. Nová služba zatím není přímo prezentována v Apple Music, ale velmi brzy se zde jistě objeví příslušná záložka. Podle prohlášení Apple je většina novinek upravena. Z žebříčku 100 nejposlouchanějších songů v USA odpovídá dokonce 75 %. Celosvětově je poměr sice o něco nižší, ale i tak můžete najít mnoho pokladů. Jakmile Apple zveřejní oficiální seznamy, můžete v nich začít brouzdat.