Máme otevřeno i během lockdownu
Informace

Jak dobře koupit starší iPhone a nenaletět?

Ne každý si může dovolit zrovna nejnovější model telefonu od výrobců ze slunné Kalifornie. Někteří milovníci Apple produktů spíše sáhnou po možnosti nákupu z „ druhé ruky“. Na co si v takovém případě dát největší pozor a jak nakupovat nejlépe?

Pokud se rozhodnete kupovat po internetu, soustřeďte se především na způsob převzetí. Pokud chce prodávající ihned peníze na účet, pravděpodobně se jedná o podvod, přinejmenším pak o velmi nesolidní prodej. Balík by vám měl správně přijít a vy za něj zaplatíte až při převzetí.

Přesto ani u dobírky nemusí vždy jít pouze o solidní prodej. Nikdo z nás neví, co může být v balíčku skryto, proto další obecně známou radou je otevírat balíček hned při převzetí, pokud k tomu pošťák nebo pošťačka svolí, přímo před jejich očima. Máme tak případného svědka, který nám může dosvědčit, že balíček neobsahuje věc námi očekávanou.

Dalším úskalím při koupi použitého iPhonu jsou skryté vady nebo nekvalitní díly. Proto doporučuje použitý telefon kupovat pod dohledem odborného servisního technika.

Nejjednodušší je si iPhone koupit v autorizovaném obchodě a ač si možná trošku připlatíte, věřte, že se Vám to jednou vrátí.