Máme otevřeno i během lockdownu

iPhone XS má problémy s nabíjením a přední kamerou, o co jde?

Další rok, další iPhone, další problém. Letošní "gate" se týká chyby s nabíjením a agresivního algoritmu přední šelf kamery.

Jde opět o médii nafouknutou bublinu? Možná. Za uplynulé dny se však začaly množit zprávy o neschopnosti některých iPhone XS a XS Max modelů rozpoznat připojený Lightning kabel.

Chargegate?

Problému se chytil YouTuber Unbox Therapy (který se pár let nazpět proslavil mediálním bendgate aféry) a v "dramatickém" videu ukázal, že některé modely se skutečně nezačnou po vložení kabelu nabíjet. Zdá se, že chyba se může projevovat na zamčených telefonech, které kabel rozeznají až po manuálním probuzení. Některé z nich se však nenabíjí ani po zapnutí displeje a kabel třeba vložit znovu.

Jaký je problém rozšířený? To bude vědět jedině Apple, který zatím tradičně mlčí. Pokud bude scénář postupovat jako každý rok, problém buď brzy zanikne poté, co o něm ztichnou média, nebo naopak vyeskaloval a Apple chybu opraví, případně jinak ošetří.

Každopádně vše nasvědčuje tomu, že jde o softwarový problém a v nejbližší aktualizaci iOS bude opraven. Pokud máte podobný problém, Apple podpora momentálně doporučuje dočasné řešení - prostě zařízení při připojení do zásuvky vzbudit.

přikrášlené selfíčka

Druhým medializovaným problémem je kvalita přední FaceTime kamery a pokud nejde o bug, ale o funkci, rozhodně nepotěší nikoho, komu záleží na kvalitě svých šelfu.

 

iPhone XS totiž na záběry z přední kamery aplikuje agresivní postprocessing, který uhlazuje pokožku obličeje a ovlivňuje tak váš výsledný vzhled a barvy. Efekt až nápadně připomíná tzv. "Beauty mód", který se začal objevovat v smartphonech ostatních výrobců a obzvláště populární je na asijském trhu.Agresivní retuš se však v nastavení fotoaparátu nedá vypnout a Apple o ní nikde neinformuje, což naznačuje, že může jít jen o potenciální problém s algoritmem v novém A12 Bionic čipu. I přesto, že Apple se vždy chlubil realistickým podáním barev a vyvaroval se přehnanému digitálnímu ostření / vyhlazování, každým novým iPhonem se posouvá dále do této sféry.

 

Výsledné šelf z iPhonu XS však vypadají skutečně přehnaně. Přesvědčte se sami. Ve srovnání s iPhonem X (a dokonce i s mnohem staršími modely) je ztráta detailů přímo očividná.