Máme otevřeno i během lockdownu

Apple vydal iOS 12 s vylepšenými výkonými, Memoji, Siri Shortcuts a dalšími novinkami

Apple právě do světa vypustil oficiální verzi iOS 12, určenou pro širokou veřejnost. Kromě zlepšeného výkonu na starších zařízeních se můžete těšit i na řadu dalších novinek.

Necelý týden po zpřístupnění Golden Master verze pro beta testerů se totožná verze dostává na telefony a tablety všechny uživatele. Aktualizovat můžete jednoduše přímo v Nastavení na vašem iOS zařízení.

Pokud jste členy beta testu, nainstalovanou už máte zřejmě aktuální verzi. Když chcete přejít na budoucí stabilní verze, jednoduše vymažte nainstalován beta profil ze svého zařízení.Šikovné vylepšení

Vlajkovou lodí funkcí v iOS 12 je zrychlení odezvy a výkonu na starých zařízeních (nejstarší podporovány jsou iPhone 5s / iPad Mini 2), update však přináší řadu novinek, jako pro self generaci (Memoji), tak i pro opravdové fajnšmekry (Siri Shortcuts).

V novém systému si ihned všimnete prekopané oznámení, které se nyní (bohudík) konečně řadí podle aplikací a ne jen chronologicky. Přibyl také inteligentnější režim Nerušit a čas strávený před obrazovkou můžete nyní manažovat v nové sekci Screen Time v Nastavení.Pokud máte iPhone X (nebo brzy jeden z nově představených iPhonů), využít můžete funkci Memoji, která je v podstatě Animoji verzí vás samých. Svůj avatar můžete následně sdílet prostřednictvím zpráv nebo jej použít v Stories či Self záběrech.

Přibyla apka Měřidlo a kompletního redesignu se dočkaly Akce, Diktafon a Apple Books. Arki přešel na verzi 2.0.Nová apka Shortcuts přináší pokročilou nativní automatizaci systému a stáhnout si ji můžete už nyní na App Store. Jde v podstatě o rebrandované 3rd party aplikaci Workflow, kterou Apple před nějakým časem odkoupil. Nyní je však integrována přímo do systému, což znamená podporu pro Siri a tvorbu vlastních hlasových povelů. V správných rukou jde o velmi užitečný nástroj.